Ana Sayfa / Büyü Bozma / Enerjinizi Düzeltmenin 21 Etkili Yöntemi

Enerjinizi Düzeltmenin 21 Etkili Yöntemi

Enerjinizi Düzeltmenin 21 Etkili Yöntemi

Yaşadığımız bu hayatta, hepimiz her şeyin en doğrusunu yapmak adına çaba gösteririz. Bunlara sağlığımızla ilgilenmek, iş hayatımızda en ince detaya kadar çalışmak, enerjimizi yükseltmek de dâhildir. Yaşamız olduğumuz bu yoğun hayat, günden güne ömrümüzü tüketip bitirebiliyor. Fakat sahip olduğunuz enerjiyi doğal yollarla kolaylıkla arttırabiliyorsunuz. Gün içerisinde daha mutlu, güler yüzlü ve zinde tutabilmek adına paylaşacağımız bu 21 yöntemi uygulamanız durumunda iş temponuza daha rahat ayak uydurabilir, evde sevdiklerinizle daha mutlu dakikalar geçirebilir ve en önemlisi de kendinizi daha keyifli hissedebilirsiniz. İşte enerjinizi düzeltmenin 21 etkili yöntemi….

Doğru Beslenin ve Bol Bol Su İçin

İnsanlarda enerjilerin düşmesinde en önemli faktörlerden biri vücutta gerçekleşen dehidrasyonlardır. Belki gün içerisinde susadığınızız hissetmiyor olabilirsiniz. Fakat bu vücudunuzda dehidrasyon gerçekleşmediği anlamına gelmiyor. Bu durumlarda yorgun hissetmenizin tek nedeni susuz kalmanızdır. Genellikle insanlar açlıkla susuzluğu birbirine karıştırıyorlar. Yemek yenildiği zaman enerjinin yükseleceğini düşünenler olabilir elbette. Oysaki böyle durumlarda öncelikli ihtiyacınız olan suyu tüketmeniz gerekir. Vücutta gerçekleşen dehidrasyonlarda su tüketilir. Vücutta su oranı düşer ve su ihtiyacınız artar. Böylelikle yorgun düşersiniz. O yüzden gün boyu bol bol su içmeniz gerekmektedir.

Şeker Tüketimini Kesin!

Şeker tüketmek kilo aldırmakla beraber enerjinizi de tüketmektedir. Vücuda şeker aldığınız zaman kan şekeriniz yükselir. Bu da enerji sağlar fakat sağladığı enerji kısa süreli olacağından ani şekilde yükselen kan şekeriniz yine ani bir şekilde düşeceği için yorgun düşeceksiniz. Şeker kullanımını azaltmak ya da mümkün olduğunca vücudun ihtiyacı kadar kullanmak, ani kan şekerinizin yükselmesine ve düşmesine engel olacaktır.

Kahvaltınızı Her Gün Düzenli Olarak Yapın

Çoğu zaman büyüklerimiz, kahvaltının en önemli öğün olduğunu söylerken haksız sayılmazlardı. Sabahları uyandığımız zaman kahvaltı hazırlamak birçoğumuza zor geldiği için sabah öğününü pas geçiyor veya simit poğaça tarzı alternatif karbonhidrat kaynaklarıyla geçiştiriyoruz. Aslında her sabah bilinçli bir şekilde kahvaltı yapmak hepimizi güçlendirir, enerji verir. Bunların yanı sıra ayakta kahvaltı yapmak yerine oturarak yapmak vücut için daha sağlıklı olduğu için mutlaka buna özen gösterip sabahları evinizde kahvaltı yapmak güne dinç bir şekilde başlamanıza yardımcı olacaktır.

Ana Öğünlerinizde Güç Verici Atıştırmalıklar Tüketmeye Özen Gösterin

Öğlen ya da akşam yemeğine daha çok vaktiniz varsa eğer enerjinizin düşmesini beklemek yerine ara öğünlerinizde sağlıklı yağlar içeren besin kaynakları tüketmeniz vücudunuzun dinç kalmasını sağlayacak. Ve bu sayede enerjiniz de artacak. Tüketeceğiniz atıştırmalıklar yağ, protein ve lif açısından sağlıklı olmasına dikkat edin. Kuruyemiş olarak gönül rahatlığıyla kavrulmamış badem, fındık ve kajuyu tercih etmelisiniz. Çiğ kuruyemişlerde sağlıklı yağlar olacağı için bunları tüketmeniz gün içerisinde ihtiyacınız olan enerjiyi fazlasıyla karşılayacaktır.

Ruhunuza ve Duygusal Sağlığınıza Dikkat Edin

Depresyon ve anksiyete de kendinizi enerjisiz ve bir o kadar bitkin hissettirebilir. Bu durumlarda enerjinizi yükseltmek adına il olarak duygusal sağlığınızı düzeltmeniz gerekir. Aksi takdirde ne yaparsanız yapın enerjinizi yükseltmeniz çok zor olacaktır. Eğer ki kendinizi bir boşlukta gibi hissediyor ve o duygusal boşluktan çıkamıyorsanız bir uzman yardımı almanız en sağlıklı yöntem olacaktır.

Dışarı Çıkarak Yürüyün ve Derin Derin Nefes Alın

Enerjinizi yükseltebilmenin en kolay yolların biri olarak kabul edilmektedir. Yapılan araştırmalara göre 10 dakikalık yürüyüşler bile enerji seviyenizi korumak ve arttırmak için yeterli olmaktadır. Günlük olarak yapacağınız bu yürüyüşler sayesinde hem enerjinizi koruyacak hem de kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz.

Meditasyon Müzikleri Eşliğinde Meditasyon Yapın Mutlaka!

İnsanların enerjilerini toparlayabilmelerinde en önemli faktörlerden biri olan meditasyon, insanı adeta yumuşatan bir yöntemdir. Zihnen ve bedenen sizi rahatlatarak enerjinizi arttıran bu uygulama en etkili yöntem olarak kabul edilir. Yapacağınız araştırmalar sonucunda size en uygun hareketleri bularak başlayacağınız bu uygulamada zihninizi boşaltmak çok önemlidir. Zihin boşaltma yöntemlerinde sıkça kullanılan müzikleri orta ses seviyelerinde açarak önce konsantre olmalısınız. Ardından hareketlerinize başlayarak meditasyonunuza devam edin. Meditasyon sonunda duş almadan önce 10 dakika kadar sauna da durmak kilo vermeniz konusunda da oldukça etkili olacaktır. Bunları yaparken su içmeyi asla eksik etmeyin. Yapacağınız bu işlemler su kaybına sebep olacağı için bol bol su içerek hem vücudun attığı suyu hem de ihtiyacı olan suyu karşılamış olacaksınız.

Evdeyseniz Eğer 1 Saat Öğle Uykusuna Yatın

Evde olduğunuz zamanlar öğlen saatlerinde 1 saat bile uyumanız o günü tamamen dinç ve enerji dolu geçirmenize fazlasıyla katkı sağlayacaktır. Çünkü insan bedeni uyku zamanında çalışma fonksiyonlarını düşürmektedir. Bu yüzden uyku sırasında vücut normalden daha az çalışacağından enerji tüketimi de az olacaktır. Bunun sonucunda aslında harcanacak ATP’ler depolanarak diğer zaman dilimlerinde kullanılacaktır.

Stresi Hayatınızdan Azaltın

Gün içerisinde enerjinizin azaldığını düşünüyorsanız ve kendinizi bu doğrultuda bitkin hissediyorsanız bilin ki bunun en temel sebebi strestir. Eğer kronik bir stresin etkisi altındaysanız bunun kümülatif etkisi yüzünden fiziksel ve zihinsel durumunuzda kötüleşmeler görülebilir. Stres genel olarak anksiyete, yanlış karar vermenize ve kontrol kaybına sebep olmaktadır. O yüzden öncelikle stresinizi azaltmanın yollarını bulmanız gerekir. Bunu nasıl yapacağınızı düşünüyor ve çözüm bulamıyorsanız, sağlıklı düşünerek sizi mutlu eden şeyleri yapmaya başlayın. Yürüyüş yapmak, kitap okumak, kahve içmek, spor yapmak ve hobilerinizle uğraşmak size yardımcı olacaktır.

Enerjinize Dikkat Edin ve Çıplak Ayak İle Toprağa Temas Edin

Vücudunuzda birikmiş olan elektrik yüzünden hücresel faaliyetler düzgün çalışmaz. Bu da beraberinde çeşitli hastalıkları getirdiği gibi aynı zamanda gün içerisinde enerjiniz düşecektir. Bu durumda vücutta biriken elektriği atmanın en etkili yollarından biri de çıplak ayağınız ile toprağa veya kuma basmaktır. Bu sayede üzerinizde biriken tüm negatif enerjiyi vücudunuzdan atmanıza yardımcı olan toprak, en etkili antioksidandır! Toprağa basmak, kan hücrelerinizin artmasını sağlayarak kanser olmak gibi çeşitli hastalıklardan da sizi korumaktadır. Toprak etkisi ile kalp krizini önlüyor, uyku problemlerini azaltıyor ve böylece rahat uyku uyumanıza destek oluyor. Stres hormonu kortizolün salgılanma oranını en düşük seviyeye indiriyor. Enerjinizi düzeltmenin 21 etkili yöntemi arasında bu en önemlilerindedir.

Ağaçlara Dokunarak Enerjinizi Yükseltin

Doğa ile iletişime geçerek enerjinizi yükseltmenin bir yolu da ağaçlara dokunmak ve hatta sarılmaktır. Ağaçların yaymış oldukları titreşim insan bedenini ve psikolojisini olumlu yönde etkilediği bilimsel olarak tespit edilmiştir.

Düzenli bir şekilde ağaçlara temas etmeniz halinde bağışıklık ve sinir sistemleriniz de güçlenmektedir. Dikkat dağınıklığı ve depresyon gibi problemlere de çözüm olmaktadır. Ağacın yaymış olduğu O2 sayesinde hücreler yenilenir. Bu yüzden sabah kalktığınız zaman ilk karşınıza çıkan ağaca sarılmak belki de o günün çok daha farklı geçmesine yardımcı olacaktır.

Haftada Bir Kez Tuz Banyosu Yapmayı Eksik Etmeyin

En az toprak ve ağaç kadar faydalı olan tuz da enerjinizi yükseltmek adına kullanabileceğiniz yöntemlerden biridir. Vücudunuzda depolanan elektriği alma konusunda oldukça etkili olan bu yöntemi hiç denemediyseniz, mutlaka haftada bir kez uygulayarak farkı görün. Kaya tuzunu sevdiğiniz doğal bir yağ ile karıştırarak suya ekleyin. Yağı 1-2 damla dökmeniz yeterli olacaktır. Yaklaşık 15-20 dakika boyunca durarak tuzlu suyun, tüm vücudunuzdaki kötü enerjiyi almasına müsaade edin. Banyo ritüelinizi meditasyon müzikleri ve mumlar ile farklılaştırabilirsiniz. Tuz banyosunu denedikten sonra emin olun ki kendinizi çok daha dinç ve enerjik hissedeceksiniz.

Üzerinizde Toprakla Bağlantısı Olan En Az 1 Taş Taşıyın

Siyah turmalin ve obsidyen gibi negatif enerjiyi çekebilen aynı zamanda çakraları açma özelliğine sahip olan bu taşları üzerinizde taşımak etkili olabilecek yöntemlerden biridir. Hatta bu taşları üzerinizde taşırken yapacağınız meditasyonlar daha faydalıdır. Günün herhangi bir bölümünde bu taşları avuçlarınıza alarak yapacağınız meditasyon, özellikle duygusal ve zihinsel anlamda sizin için oldukça etkili olacaktır.

Adaçayı Yaprağı Yakarak Evinizde Dolaştırın!

Bugüne kadar yapılan ritüellerde kullanılmakta olan adaçayı evinizde bulunan kötü enerjiyi arındırma konusunda en önemli faktörlerden biridir. Aktarlardan alabileceğiniz kuru adaçayını bir kâseye yerleştirerek yaktıktan sonra çıkan bu dumanı evin içerisinde gezdirin. Adaçayının kullanılması aynı zamanda nazardan da korumaktadır.

Defne Yaprağı Yakarak Evinizi Köşe Bucak Dolaşın

Binlerce yıldır uygulanan yöntemlerden biri olan defne yaprağı dumanı, adaçayı gibi etkili bir yöntemdir. Aynı şekilde aktarlardan tedarik edebileceğiniz defne yaprağını kâsenin içerisinde yakarak evinizde gezdirme işlemi hem kötü enerjiyi alacak hem de büyülerden koruyacaktır. Adaçayı ve defne yaprağı tütsü olarak en çok kullanılan aktar ürünlerinden ikisidir.

Temizlik Yaparken Suya Sirke Ekleyin

Sirkenin böyle bir konuda da faydalı çıkacağı kimin aklına gelirdi ki! Evet, evinize paspas atarken kovanın içerisine deterjanın 1/3’ü kadar sirke ekleyin. Evinizin her tarafını bu şekilde silerek enerjinizi yükseltebilirsiniz. Eğer ki kötü kokuyor derseniz üzüm sirkesi değil de elma sirkesini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda üzerinizde nazar olduğuna inanıyorsanız mutlaka banyo suyunuza bir miktar sirke ekleyin. Bu şekilde nazardan da korunmuş olacaksınız.

Mum ve Tütsü İle Evinize Hem Dekoratif Görünüm Kazandırın Hem De Enerjinizi Arttırın!

Zevklerinize göre seçeceğiniz esans içeren tütsü ve mumlar evinizdeki kötü kokuları temizlediği gibi enerjinizi de temizleyecektir. Evinizin bir köşesinde mutlaka bulundurmalısınız.

Evinizin Çeşitli Yerlerinde veya Pencere Önlerinde Mutlaka Bitki Bulundurun!

Örnek olarak AloeVera bitkisini satın alabilirsiniz. Hem Hiçbir zahmeti yok hem bitkinin cildinize bin çeşit faydası var hem de kötü enerjilerin baş düşmanı… Bir bitkiden ne beklenebilir ki demeyin! AloeVera gibi birçok bitki aynı görevi görebilir. O yüzden evlerinizde mutlaka çeşitli bitkilere yer ayırın.

Odaların Güneş Işığı Alması Oldukça Önemlidir. Böyle Bir Şey Mümkün Değilse Bile Kullandığınız Aydınlatmaların Doğal Olmasına Mutlaka Dikkat Etmelisiniz.

Güneş girmeyen eve doktor girermiş demelerinin başlıca sebebi budur. İnsanlar güneş enerjisinden uzak kaldıkça enerjileri düşecek ve çeşitli hastalıklarla mücadele edecekler. O yüzden odaların güneş görmesine dikkat etmek gerekir.

Odaların Duvarlarına ve kapılarına Lavanta Yağı Sürmek Hem Doğal Bir Oda Kokusu Yaratacak Hem De Enerji Döngüsünü Arttıracaktır.

Adeta şifa kaynağı olan lavantanın insanlar üzerinde stresi de uzak tuttuğunu belirtmek gerekir. Lavanta yağı insanı sakinleştirir ve aynı zamanda ağrılara iyi gelir.

Son Olarak Enerjinizi Yükseltmek İçin, Evinizi Bu Yöntemlerle Arındırdıysanız Yeni Ortamı ve Bu Güçlü Enerji Döngüsünü Korumak Adına Kuvars Kristali’nden Yardım Alabilirsiniz.

Birçok yöntemi deneyerek uğraştınız, evinizi mis gibi bir ortama dönüştürdünüz. Sonunda hem huzurlu uykulara dalabiliyor hem verimli çalışarak iş hayatınızda mutlu olabiliyor hem de huzurlu bir şekilde vakit geçirebiliyorsunuz. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey bu enerjiyi korumaktır.

Artık evinizde, iş ve aşk hayatınızda sizi negatif yönde etkileyebilecek hiçbir sorun olamaz. Bu yaptığınız yöntemlerin sürekliliğini sağlayarak düzenli bir şekilde devam ettiğiniz sürece bu hayatta sizden mutlusu olmayacaktır. – Medyum Ziyad Hoca’nın anlatımları ile enerjinizi düzeltmenin 21 etkili yöntemi

About Medyum Ziyad

blank

Bunu İnceledİn Mİ?

Kesin Büyü Bozma Yolları

Kesin Büyü Bozma Yolları

Kesin Büyü Bozma Yolları Büyülü ilimler ve manevi uygulamalar, öte alemsel enerjilerin büyünün niyetine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir